Η ΑΕΚ βρέθηκε να προηγείται με 2-0 στο ΟΑΚΑ στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό για τη 10η αγωνιστική της Super League.

Όμως η Ένωση κατάφερε να χάσει το ματς μέσα από τα χέρια της στα τελευταία 25 λεπτά του παιχνιδιού. Οι κιτρινόμαυροι έπαθαν ένα μοναδικό μπλακ άουτ στο ΟΑΚΑ και από το 67′ και μετά, δέχτηκαν τρία τέρματα από τον ψυχωμένο Παναθηναϊκό, γνωρίζοντας εντέλει μια ακόμη ήττα σε ντέρμπι.

Μετά το τέλος του ματς με το τριφύλλι, τα social media της Ένωσης κατακλύστηκαν από οργισμένους οπαδούς του συλλόγου, που εξαπέλυσαν επίθεση στον Δημήτρη Μελισσανίδη, αλλά και τον Νίκο Κωστένογλου και τους παίκτες. Αυτός που τα «άκουσε» περισσότερο ήταν ο ισχυρός άνδρας της Ένωσης, με τους φίλους της ομάδας να «βράζουν» για το νέο αρνητικό αποτέλεσμα και το -9 από την κορυφή.

Αξίζει να σημειωθεί πως στα πρώτα λεπτά μετά το τελευταίο σφύριγμα στο ντέρμπι, τα σχόλια, σε μια ανάρτηση του συλλόγου για το τελικό αποτέλεσμα ξεπερνούσαν τα 1000 και φυσικά ολοένα και αυξάνονται!